Jak uzyskać licencję PZLA …

Stowarzyszenie Sportowe “Aktywna Pszczyna”, posiada licencję klubową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, nr 62/SL/19. Oznacza to, że w ramach naszych działań statutowych, mamy trenerów i/lub instruktorów, posiadających licencje trenerskie/instruktorskie PZLA, co w konsekwencji pozwala nam na wydawanie członkom naszego Stowarzyszenia – licencji zawodniczych.

 1. Licencje zawodnicze są przyznawane tylko i wyłącznie członkom Stowarzyszenia “Aktywna Pszczyna”. Jak dołączyć do nas ? Wszystko jest opisane pod tym linkiem:

  https://aktywna-pszczyna.pl/dolacz-do-nas/

  Istnieje możliwość równoczesnego złożenia deklaracji członkowskiej wraz z wnioskiem o wydanie licencji.

 2. Jeżeli jesteś już członkiem naszego Stowarzyszenia, to masz prawo ubiegać się o licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym celu wypełnij wniosek o wydanie licencji, który znajduje się TUTAJ, a następnie należy:

 3. Wnieść opłatę licencyjną w kwocie zgodnej z Uchwałą PZLA na konto:
  Tomasz Opuchlik
  28 1020 2368 0000 2502 0595 9491

  Tytułem “Licencja PZLA – Imię i Nazwisko”
 4. Dołączyć zdjęcie w wersji elektronicznej w formacie .jpg, .bmp, .tif 
 5. Wniosek wraz z załącznikami, wysłać na nasz adres – dzialaj@aktywna-pszczyna.pl
 6. Posiadać obowiązkowo ubezpieczenie NNW
 7. Wykonać badania lekarskie (mogą być wykonane po uzyskaniu licencji, jednak bez nich nie będziesz mógł brać udziału w imprezach rangi Mistrzowskiej):

 

* obowiązkowe
** zalecane
 • badane krwi – morfologia + cukier (glukoza) *
 • EKG serca – wraz z opisem lekarza *
 • mocz – OB **
 • kardiolog – echo serca (UKG) **
Z wynikami badań, należy się udać do lekarza sportowego (podobno niektórzy lekarze rodzinni też wydają) na konsultację, podczas której lekarz sprawdzi wzrok, wagę, wzrost, stan ogólny, sprawdzi wyniki EKG oraz krwi i wyda (koniecznie) książeczkę zawodnika dla danej dyscypliny (naszym przypadku lekko atletyka) z wpisem ZDOLNY.

Skan książeczki wysyłamy na adres dzialaj@aktywna-pszczyna.pl i zostaje on podpięty pod konto zawodnika w systemie PZLA.

❗ Z reguły badania są wydawane przez lekarzy sportowych na rok czasu, chociaż spotkaliśmy się z lekarzami, którzy wydawali decyzję na pół roku. Szacunkowy koszt badania to EKG z opisem (ok. 50 zł.), resztę można wykonać z kasy chorych + lekarz sportowy od 70 do 150zł. w zależności od lekarza.
Po wysłaniu wniosku wraz z załącznikami, składamy (my) elektroniczny wniosek na platformie PZLA i czekamy na wydanie licencji. Wszystkie licencje, są wydawane tylko i wyłącznie elektronicznie. Po otrzymaniu licencji z PZLA, wysyłamy na podany adres mailowy zawodnika informację wraz z elektroniczną licencją.