Jak uzyskać licencję PZLA …

Stowarzyszenie Sportowe “Aktywna Pszczyna”, posiada licencję klubową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, nr 62/SL/19. Oznacza to, że w ramach naszych działań statutowych, mamy trenerów i/lub instruktorów, posiadających licencje trenerskie/instruktorskie PZLA, co w konsekwencji pozwala nam na wydawanie członkom naszego Stowarzyszenia – licencji zawodniczych.

1. Licencje zawodnicze są przyznawane tylko i wyłącznie członkom Stowarzyszenia “Aktywna Pszczyna”. Jak dołączyć do nas ? Wszystko jest opisane pod tym linkiem:

 

https://aktywna-pszczyna.pl/dolacz-do-nas/

 

Istnieje możliwość równoczesnego złożenia deklaracji członkowskiej wraz z wnioskiem o wydanie licencji.

2. Jeżeli jesteś już członkiem naszego Stowarzyszenia, to masz prawo ubiegać się o licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym celu wypełnij poniższy wniosek o wydanie licencji PZLA.

3. Do wyrobienia licencji PZLA, konieczne jest wykonanie badań lekarskich:

* obowiązkowe

** zalecane

    • badane krwi – morfologia + cukier (glukoza) *
    • EKG serca – wraz z opisem lekarza *
    • mocz – OB **
    • kardiolog – echo serca (UKG) **
4. Z wynikami badań, należy się udać do lekarza sportowego (podobno niektórzy lekarze rodzinni też wydają) na konsultację, podczas której lekarz sprawdzi wzrok, wagę, wzrost, stan ogólny, sprawdzi wyniki EKG oraz krwi i wyda (koniecznie) książeczkę zawodnika dla danej dyscypliny (naszym przypadku lekko atletyka) z wpisem ZDOLNY.

Skan książeczki wysyłamy w skanie za pośrednictwem poniższego formularza.

5.❗ Z reguły badania są wydawane przez lekarzy sportowych na rok czasu, chociaż spotkaliśmy się z lekarzami, którzy wydawali decyzję na pół roku. Szacunkowy koszt badania to EKG z opisem (ok. 50 zł.), resztę można wykonać z kasy chorych + lekarz sportowy od 70 do 150zł. w zależności od lekarza.
6. Po wysłaniu wniosku wraz z załącznikami, składamy (my) elektroniczny wniosek na platformie PZLA i czekamy na wydanie licencji. Wszystkie licencje, są wydawane tylko i wyłącznie elektronicznie. Po otrzymaniu licencji z PZLA, wysyłamy na podany adres mailowy zawodnika informację wraz z elektroniczną licencją.
Wniosek o licencję PZLA
Click or drag a file to this area to upload.
Zdjęcie jest niezbędne do wyrobienia licencji zawodnika