IV Bieg Charytatywny
w Jankowicach

Biegniemy dla “Zameczka” !

  • weź udział w biegu w szczytnym celu !
  • biegi dzieci, dorosłych i NW na 4 dystansach
  • Opłata startowa 40 zł. na szlachetny cel !

3 października 2020r. w Jankowicach, już po raz czwarty pobiegniemy dla: Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjny dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach IV. Bieg Rodzinny w Jankowicach, jest organizowany przez Zespół Szkolny-Przedszkolny nr 15 w Jankowicach, LKS Znicz Jankowice oraz Stowarzyszenie Sportowe „Aktywna Pszczyna”.

 

Jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli możliwość wyboru z dwóch dystansów biegu – 5km lub 10km, chodziarze pomaszerują na dystansie 5km, a dla dzieci szkolnych przygotowaliśmy trasę o długości 300m oraz 2,7 km. Podczas zapisów każdy uczestnik będzie miał możliwość zakupu cegiełek o nominałach 10,20,50,100 oraz 200 zł., z których całkowity dochód zostanie przeznaczony dla Ośrodka w Rudołtowicach.

 

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących „Zameczek” w Rudołtowicach. Ośrodek ten został utworzony w 1992 roku przez Polski Związek Niewidomych. Udziela świadczenia zdrowotne, rehabilitacyjne i opiekuńcze dzieciom niewidomym i niedowidzącym ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz niepełnosprawnością intelektualną. Swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież w wieku od 4 do 25 lat. Podopieczni przebywają w ośrodku w systemie całodobowym i dziennym.

 

Jest to doskonała okazja do spróbowania swoich sił, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia z tego typu rywalizacją, ponieważ na pokonanie trasy krótkiej – pięciu kilometrów każdy z zawodników będzie miał aż 1,5 godziny.

 

Całe przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Sołectwem Jankowice oraz OSP Jankowice.

 

Start Biegów odbędzie się na boisku przy Szkole a meta znajdować się będzie przy boisku LKS Znicz. Każdy z zawodników na mecie otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

 

 

Tegoroczny Bieg odbędzie się w ramach trzech kategorii:

 

1. BIEG DZIECI – 300m oraz około 2,7 km – (wiek: klasa 3-7 Szkoła Podstawowa),
2. BIEG KRÓTKI / NORDIC WALKING – około 5 km
3. BIEG GŁÓWNY – około 10 km

 

Osoby chętne do wsparcia (nie tylko) finansowego, proszone są o kontakt z:

 

Agnieszka Duda (Szkoła): 502 327 393,
Anna Gotz (Znicz): 691 288 191
Tomasz Opuchlik (Aktywna Pszczyna): 664 330 337

218

zawodników

Ze statusem OPŁACONO

980

złotych

Ze sprzedaży cegiełek charytatywnych

23

Partnerów/Sponsorów

Wspierających nasz bieg

* Stan na 21 września 2020r., godz. 08:43