Aktywny IV kwartał 2017r.

Nadrabiając redakcyjne zaległości, najwyższy czas podsumować nasze starty w okresie październik – grudzień 2017r., jednak na wstępie cofniemy się trochę dalej, a mianowicie do 16 września 2017r., gdzie część naszych zawodników wzięło udział w VII Biegu ulicznym “Jastrzębska Dziesiątka”. Na dystansie głównym, tj. 10km wystartował Rafik oraz Kamil, natomiast w biegu na 1800m, wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka – Kornelia. Wszyscy zawodnicy świetnie poradzili sobie na atestowanej trasie, odnotowując swoje “życiówki”, jednak szczególne słowa uznania należą się Kornelii, która w swojej rywalizacji na dystansie 1800m, zdeklasowała rywali i z blisko 20 sekundową przewagą przekroczyła linię mety ! Gratulujemy !

Wyniki:

  1. Kornelia Staroń – 1 miejsce – 00:06:30
  2. Rafał Pietroszek – 255 OPEN, 92 w kat. wiekowej – 44:51
  3. Kamil Tokarewicz – 416 OPEN, 151 w kat. wiekowej – 49:07

1 października miała miejsce jedna z największych imprez biegowych na Górnym Śląsku – PKO Silesia Marathon. Fakt usytuowania mety na wyremontowanym Stadionie Śląskim, przyciągnął blisko 5000 uczestników na dwóch dystansach – królewskim oraz półmaratonie. Na starcie stanął Rafik, który w  słonecznej pogodzie, po głównych drogach śląskich aglomeracji, zmagał się z połową dystansu królewskiego. Przy tłumie kibiców w Kotle Czarownic (potocznie nazywany Stadion Śląski – przyp. red.), Rafik finiszował z czasem 1:39:47, odnotowując kolejną życiówkę w tym sezonie ! Gratulujemy !

8 października o godz. 11:00 w Tychach, odbył się II Bieg Paprocański. Trasa biegu to jedna pętla dookoła jeziora paprocańskiego i liczyła ok. 6,2km.  W zawodach wzięło udział prawie 300 biegaczy oraz ponad 30 zawodników nordic walking. Nasza reprezentacja była mieszana, dwuosobowa, w której skład wchodziła Monika oraz Damian, którzy z fantastycznymi wynikami przekroczyli linię mety. Gratulujemy !

  1. Damian Drogosz – miejsce 6 OPEN – miejsce 6 w kat. wiekowej – 25:28
  2. Monika Kornak – miejsce 110 OPEN, miejsce 29 w kat. wiekowej – 34:32

14 października odbył się II Nocny Bieg po Pszczynie, na którym nie mogło nas zabraknąć. Tym razem oprócz roli zawodników, mieliśmy zaszczyt – na zaproszenie organizatora – poprowadzić przedstartową rozgrzewkę na pszczyńskim rynku. O godz. 19:00, 418 uczestników biegu oraz kijkarzy, na dystansie 6700m, mogło podziwiać starówkę oraz park wokół zamku w Pszczynie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując trasę biegu. Podczas zawodów, można było zobaczyć iluminacje oraz pokazy ognia w wykonaniu Phoenix Poi Group. Dochód z imprezy został przeznaczony na budowę Hospicjum św. Ojca Pio, stąd na lini startu liczyła się dla nas frekwencja uczestników, na której w ramach Aktywnej Pszczyny wystartowali m.in.  Gosia, Kasia, Monika, Ola, Damian, Rafał, Tomek. Z pewnością impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz biegowy na najbliższe lata naszego Stowarzyszenia !

15 października podczas X Żorskiego Biegu Ulicznego, na dystansie 2,5km sprawdził się Damian. Dla naszego trenera, którego najsilniejszą stroną są biegi krótkodystansowe (dystanse maratońskie ma również na swoim koncie – przyp. red.), był to kolejny sprawdzian dotychczasowych treningów wytrzymałościowych, szlifowanych starannie w obecnym sezonie. Test ten zaliczył wzorowo, zajmując 5 miejsce w kategorii OPEN, na blisko 1000 startujących uczestników. Gratulujemy i jesteśmy przekonani, że w kolejnym sezonie skończy się deptanie pięt czołówce biegów, a Damiana zobaczymy na przysłowiowych “pudłach” !

Tego samego dnia, blisko 9000 uczestników stanęło na starcie 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, a wśród nich Rafik, który tym biegiem finalizował swój cel biegowy – Koronę Półmaratonów Polskich ! Na trasie prowadzącej wśród największych zabytków Krakowa, Rafał “wykręcił” swój rekordowy czas na dystansie 21 0975m., – 1:38:02, poprawiając swój dotychczasowy PB o 1,45 min. ! Tak więc mamy w swoich szeregach Króla Półmaratonów Polskich ! Gratulujemy !

Tradycją jest, że 11 listopada organizowane są Biegi Niepodległości w całej Polsce. W tym roku, ekipa Aktywnej Pszczyny obecna była w niedalekich Czechowicach-Dziedzicach, gdzie w walce o “życiówkę” zameldował się Rafik na XXVI Biegu Niepodległości, jak i w Rzeszowie na 5. PKO Bieg Niepodległości, gdzie swój ślad pozostawił Tomek. Dla obu zawodników miał to być ostatni start, zamykający sezon biegowy w 2017r., jednak jak się później okazało, Tomek wystartował jeszcze w biegu mikołajkowym, ale o tym poniżej. Obie trasy biegów posiadają atest PZLA i pozwalają zawodnikom walczyć o rekordy czasowe. Tak się też stało i zarówno Rafik jak i Tomek, rzutem na taśmę sezonu biegowego 2017r., poprawili swoje rekordy na dystansie 10 000m. Rafik ukończył zawody z czasem 41:15, natomiast Tomek linię mety przekroczył z czasem 44:17. Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Rafika, który swoją życiówkę poprawił aż o 3,36min., co pokazuje potencjał tego zawodnika. Tomek poprawił swój wynik o  18sek./10km oraz zaliczył życiówkę na 5km – 21:15. Obu zawodnikom gratulujemy !

3 grudnia – tego dnia wielu miastach Polski organizowano Biegi Mikołajkowe. Jako że jest to okres, w którym większość naszych zawodników skupia się na przygotowaniach no nowego sezonu, starty w tych biegach są traktowane jako element treningu. Dzień ten okazał się szczęśliwy dla zawodników Aktywnej Pszczyny – Damiana oraz Moniki. Wystartowali oni w III Biegu Mikołajkowym w Jaworznie, na dystansie 5 km i oboje stanęli na “pudle” ! Damian z czasem 23:22 stanął na najwyższym stopniu podium, natomiast Monika z czasem 29:14 zajęła 3 miejsce ! Lepszego zakończenia sezonu, nie mogli sobie chyba wyobrazić.

W niedalekich Katowicach, podczas IV Biegu Mikołajkowego organizowanego przez MK Team, udział w zawodach na 5 km wziął Tomek i Ola. Pomimo krosowej trasy w parku 3 stawów, oboje odnotowali dobre czasu. Tomek zameldował się na mecie z czasem 21:21, co dało mu 26 miejsce OPEN oraz 7 w kategorii wiekowej, natomiast Ola ukończyła zawody w czasie 27:25 zajmując 216 miejsce OPEN oraz 25 w kategorii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy !

Jak widzicie, ostatni kwartał tego roku, był dla naszych zawodników dosyć intensywnym okresem startowym. Obecnie większość nas odpoczywa realizując budowanie bazy tlenowej, nieliczni mają okres roztrenowania, a co poniektórzy powolutku rozpoczynają już przygotowania do nowego sezonu startowego. Nie zmienia to faktu, że wspólnie podzielając naszą pasję – bieganie, chętnie na każdym etapie sezonu biegowego chcemy się nią dzielić z innymi ! Ważna dla nas jest motywacja do działania, a czerpiemy ją między innymi ze słów docenienia ! Pozostaw swój krótki komentarz pod niniejszym artykułem, za który z góry gorąco dziękujemy !

Ekipa “Aktywna Pszczyna” Runners Team !

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.