Śladami Żubra

Las, klimat i TY !

  • niesamowity klimat biegu w Puszczy Pszczyńskiej !
  • idealny bieg na zamknięcie biegowego roku

2. Bieg “Śladami Żubra”

29 grudnia, już po raz drugi odbędzie się tradycyjny „Bieg Śladami Żubra”, organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe „Aktywna Pszczyna” ze Studzienic. Powolutku, wydarzenie to na stałe wpisuje się w kalendarze śląskich biegaczy, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja odbywać się będzie po nieco zmienionej trasie w stosunku do zeszłorocznej, jednak na dwóch dystansach – 6 oraz 12 kilometrów. Swoich sił będą mogli spróbować zarówno biegacze jak i zawodnicy nordic walking. Trasa będzie przebiegać przez drogi urokliwego, studzienickiego lasu, należącego do Puszczy Pszczyńskiej, w którym mieści się Rezerwat Żubrów „Żubrowisko”.

Na wszystkich uczestników którzy ukończą zawody, na mecie czekać będzie pamiątkowy medal, grochówka strażacka oraz tradycyjne pieczenie kiełbasek na ognisku. Najszybsi biegacze oraz chodziarze, nagrodzeni zostaną pucharami. Start i meta zawodów, mieścić się będą przy OSP w Studzienicach, a początek imprezy zaplanowano na godzinę 11:00. Ze względów organizacyjnych, limit uczestników biorących udział w wydarzeniu, wynosi 250, a czas na pokonanie jednej lub dwóch pętli trasy, w zależności od wybranego dystansu – to 2 godziny.

„Z racji dużego zainteresowania imprezą, planujemy zwiększenie limitów uczestników na naszych kolejnych wydarzeniach. W przyszłym roku planujemy cykl imprez biegowych, składających się na Grand Prix Biegów „Śladami Żubra”, promujących pszczyńskie lasy oraz Miasto Pszczynę. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału miłośników aktywności sportowych oraz kibiców” – powiedział Tomasz Opuchlik, Prezes Stowarzyszenia Sportowego „Aktywna Pszczyna”

Patronat honorowy wydarzenia objął Burmistrz Miasta Pszczyna – Pan Dariusz Skrobol.